Najdłuższe wakacje w życiu

Ocean Group wpis emerytura najdłuższe wakacje życia

Najdłuższe wakacje w życiu

Niekiedy zastanawiamy się nad swoją przyszłością i jak będzie wyglądało nasze życie jak przejdziemy na najdłuższe wakacje w życiu. Niektórzy z nas mówią, że zawsze będą czynni zawodowo, inni, że nie dożyją czasu, kiedy to będą liczyli na spokojny czas wypoczynku od pracy, a jeszcze inna grupa twierdzi, że ten temat jest tak odległy, że ich kompletnie nie dotyczy…

Oczywiście niestety może się tak zdarzyć, że nie dożyjemy tego czasu, ale warto pamiętać, że żyjemy coraz dłużej – postęp w medycynie częściej umożliwia osobom starszym życie w nie najgorszym stanie zdrowia. Drugą sprawą jest to, że rynek pracy jest na tyle wymagający, że nie w każdym zawodzie będziemy mogli jako 75-latkowie świadczyć ku zadowoleniu potencjalnych klientów nasze usługi. W takim przypadku wystarczy sobie uświadomić, ile czasu mamy do wymarzonego odpoczynku, ile pieniędzy w tym czasie będziemy potrzebować oraz ile już na ten czas odłożyliśmy.

To ostanie pytanie zawsze jest najtrudniejszym, gdyż bardzo często obnaża naszą lekkomyślność w tym temacie i najchętniej przestajemy o tym myśleć, a właśnie tutaj powinniśmy się zatrzymać i podjąć jakieś kroki.

Każdy z nas może mieć różną wizję swojej przyszłości oraz zabezpieczenia tego okresu.

Niektórzy, którzy dużo zarabiają wykorzystują swoją zdolność kredytową nabywając nieruchomości pod wynajem w Polsce. Inni decydują się na systematyczne oszczędzanie ze sprawdzonymi partnerami, co też jest dobrym rozwiązaniem.

Jeszcze inni i to właśnie do nich kierowany jest ten artykuł kupują lub planują kupić nieruchomość za granicą by obecnie ją wynajmować, a w przyszłości zimne miesiące spędzać w cieplejszym klimacie. Do tej pory zakupy takich nieruchomości były utrudnione poprzez ciężki dostęp do finansowania, a finansowanie w postaci pożyczki hipotecznej było droższe niż finansowanie zakupu nieruchomości w Polsce.

W chwili obecnej nasza kancelaria ma w swoim portfolio produkt kredytowy umożliwiający zakup nieruchomości za granicą w wartości do 80% wartości nieruchomości w Polsce stanowiącej zabezpieczenie tego kredytu. Co ważne to nie musi być nasza nieruchomość, to może być nieruchomości członków naszej rodziny! Pod nią właśnie uzyskamy kredyt na dogodnych warunkach na np.: 20 lat.

Otrzymamy pieniądze w gotówce na konto i będziemy mogli podejść do transakcji za granicą, a jak wiemy dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli liczyć na lepsze ceny zakupu, gdyż zapłacimy bez ubiegania się o kredyt w tamtejszym banku unikając niebezpieczeństwa weryfikacji oraz kursów walutowych. Nieruchomość tak nabytą np. w Grecji, Hiszpanii itp. będziemy mogli w dowolny sposób np.: wynajmować co powinno zabezpieczyć spłatę rat kapitałowo-odsetkowych.

Może to będzie nasz kolejny dochód na emeryturze, a może nasze spokojne miejsce odpoczynku i relaksu.